Austin Rivers

New Orleans Hornets / Pelicans (2012-2015)Edit

Sezon 2012-13Edit

Rivers został wybrany przez New Orleans Hornets z 10. ogólnym wyborem w drafcie NBA 2012. Rivers zdecydował się na koszulkę z numerem #25, tym samym, który nosił jego ojciec, gdy był w NBA. Poprzedniej nocy Rivers powiedział: „Chcę być jak mój tata, tylko lepszy”. Do niego jako debiutanta w Hornets dołączył Anthony Davis, pierwszy ogólny pick w drafcie. 24 lipca 2012 roku Rivers podpisał z Hornets kontrakt na wagę debiutanta. Trzy dni później Rivers przeszedł udaną operację usunięcia ostróg kostnych w prawej kostce.

31 października 2012 roku Rivers zadebiutował w NBA w otwierającym sezon meczu Hornets przeciwko San Antonio Spurs. W 24 minuty jako starter, zdobył 7 punktów na 1-of-9 strzałów w 99-95 strat. 14 grudnia zdobył 27 punktów w przegranym 113-102 spotkaniu z Minnesotą Timberwolves. 6 marca 2013 roku złamał rękę i musiał poddać się operacji, przez co opuścił resztę sezonu. W swoim debiutanckim sezonie notował średnio 6,2 punktu przy 37% skuteczności z pola i 33% z gry za trzy punkty. W kwietniu 2013 roku Hornets zmienili nazwę na Pelicans.

Sezon 2013-14Edit

Rivers z Pelicans podczas NBA Summer League 2013

16 października 2013 roku Pelicans wykonali swoją trzecioroczną opcję drużyny na kontrakcie Riversa w skali rookie, przedłużając umowę do sezonu 2014-15. W dniu 12 kwietnia 2014 roku, Rivers zanotował season-highs w punktach i zbiórkach z 20 i 10 odpowiednio w przegranej Pelicans 111-104 z Houston Rockets.

2014-15 sezonEdit

W dniu 24 października 2014 roku, Pelicans odmówili wykonania opcji zespołu na czwarty rok na kontrakcie Riversa w skali rookie, tym samym nie przedłużając umowy przez sezon 2015-16. 20 grudnia 2014 roku, zdobył season-high 21 punktów w przegranym 114-88 spotkaniu z Portland Trail Blazers.

Los Angeles Clippers (2015-2018)Edit

12 stycznia 2015 roku, Rivers został sprzedany do Boston Celtics w trzyzespołowej wymianie z udziałem Pelicans i Memphis Grizzlies. Trzy dni później dołączył do swojego ojca w Los Angeles Clippers po tym, jak ten został przehandlowany w trójzespołowym handlu z udziałem Celtics i Phoenix Suns. 16 stycznia Rivers zadebiutował w barwach Clippers i stał się pierwszym synem, który zagrał dla swojego ojca w meczu NBA. 21 lutego Rivers zdobył 28 punktów w wygranym 129-98 spotkaniu z Sacramento Kings. 8 maja zdobył 25 punktów w playoffowym career-high w zwycięstwie Clippers 124-99, które dało im prowadzenie 2-1 w półfinale Konferencji Zachodniej przeciwko Houston Rockets.

13 lipca 2015 roku Rivers ponownie podpisał kontrakt z Clippers. 6 lutego 2016 roku został wykluczony na cztery do sześciu tygodni ze złamaną lewą ręką. 31 marca zdobył career-high 32 punkty w przegranej 119-117 z Oklahoma City Thunder. 29 kwietnia Rivers zanotował 21 punktów i osiem asyst przeciwko Portland Trail Blazers w Game 6 ich pierwszorundowej serii playoff. Jednak przegrana 106-103 sprawiła, że Clippers zostali wyeliminowani z playoffów. W meczu, Rivers wymagał 11 szwów nad lewym okiem od zderzenia w pierwszej kwarcie.

W dniu 8 lipca 2016 roku, Rivers ponownie podpisał kontrakt z Clippers. 14 grudnia 2016 roku zdobył season-high 25 punktów na 7-of-10 z dystansu trzypunktowego i 9-of-12 z pola w wygranej 113-108 nad Orlando Magic. 4 stycznia 2017 roku, ustanowił nowy season high z 28 punktami w 115-106 wygranej nad Memphis Grizzlies. W sezonie 2016-17 notował średnio 12,0 punktów, 2,2 zbiórki i 2,8 asysty, ale z powodu naciągnięcia lewego ścięgna Rivers opuścił sześć ostatnich meczów sezonu zasadniczego i cztery pierwsze mecze playoffów, zanim wrócił w meczu nr 5 pierwszej rundy playoffów z Utah Jazz.

3 grudnia 2017 roku, Rivers zdobył season-high 30 punktów w przegranej 112-106 z Minnesota Timberwolves. 22 grudnia 2017 roku, zdobył 30 ze swoich career-high 36 punktów w drugiej połowie wygranej Clippers 128-118 nad Houston Rockets. Następnej nocy, ustanowił nowy career high z 38 punktami w przegranej 115-112 z Memphis Grizzlies. Rivers opuścił 18 spotkań od końca grudnia do początku lutego z powodu stłuczenia pięty.

Washington Wizards (2018)Edit

Austin Rivers (2018)

26 czerwca 2018 roku, Rivers został przehandlowany do Washington Wizards w zamian za Marcina Gortata. 17 grudnia 2018 roku, Rivers został przehandlowany wraz z Kelly Oubre Jr do Phoenix Suns za Trevora Arizę. Rivers został zwolniony przez Suns następnego dnia.

Houston Rockets (2018-2020)Edit

24 grudnia 2018 roku Rivers podpisał kontrakt z Houston Rockets. 5 stycznia 2019 roku zdobył season-high 21 punktów w przegranym 110-101 meczu z Portland Trail Blazers. 7 kwietnia, w wygranym 149-113 meczu z Phoenix Suns, Rivers trafił 27. trójkę w meczu, gdy na zegarze pozostało 1:09 w czwartej kwarcie, bijąc poprzedni rekord Rockets w ilości trafionych trójek przez jedną drużynę w meczu (26). Wystąpił w 47 meczach notując średnio 8,7 punktu, 2,3 asysty i 1,9 zbiórki w 28,6 minuty na mecz. Rockets wygrali 72% swoich spotkań po podpisaniu kontraktu z Riversem. Od 31 grudnia do 25 stycznia rozpoczął 13 meczów z rzędu jako Rakieta, notując średnio 11.6 punktów, 3.8 asyst i 2.7 zbiórek w 38.1 minut na mecz. Houston było 15-5, gdy Rivers zdobywał double-figures i 9-1, gdy notował co najmniej cztery asysty. Miał też prawie tyle samo steali (29) co turnovers (32) z Rockets. 9 sierpnia 2020 roku, Rivers zdobył career-high 41 punktów z ławki, a Rockets wykorzystali wielką trzecią kwartę, by odjechać i popłynąć po zwycięstwo 129-112 nad Sacramento Kings w bańce Orlando. Rivers zrobił sześć 3-punktowych jak Houston poprawił się do 4-1 w Disney na noc Rockets grał drugi mecz z rzędu bez Russell Westbrook, który miał obity prawy quadriceps.